4fd1698969a7090cd5159529556be5d9

„Viikingid”

Miks mitte tähistades oma asutuse jõulupidu Viikingite kombel, kelle traditsioonid ja tavad ühtivad paljuski ka muistsete Eestlaste paganlike kommetega?!Pidades asutuse jõulupidu uudsel ja veidi teistsugusel moel, saab see kindlasti olema väga lustlik ja meeldejääv kogemus kõigile! Viikingitel olid omad kindlad tavad ja kombed, nad ei olnud kristlased, kuid jõule tähistasid siiski ka nemad – seda küll mitte Kristuse sünnina vaid Talvise Pööripäevana. Talvisel Pööripäeval kummardasid Viikingid oma jumalaid suurte pidustustega ning järgisid hoolega traditsioone. Üllataval kombel on paljud Viikingite vanad kombed siiani säilinud ja muutunud paljudes maades lahutamatuks jõulude osaks. Ka eestikeelne sõna Jõul tuleneb Viikingite Talvisest Pööripäeva pühast, mis algupärases keeles kõlas Yule. Kustumatud mälestused ja positiivsed emotsioonid on garanteeritud!

Osalema on oodatud: Ettevõtte meeskond 40 kuni 120 inimest

Ürituse toimumise koht: Harjumaa

Ürituse kestus: 4 kuni 12 tundi

Ürituse sisu:

Ruumide rent: Ruumid peopidamiseks ja kehakinnitamiseks asuvad Viikingite Külas ja on vaid Teie asutuse päralt.

Toitlustus: Lauad on kaetud vanadele Viikingitele sobivalt ja nagu pidustustele kohane, siis lauad on lookas heast-paremast. Nii toitu kui märjukest jätkub kõigile ja tühja kõhtu või kuivavat kurku ei kannata keegi.

Ohvrid jumalatele: Talvisel pööripäeval ehk Yule pidustustel ohverdati viljakuse ja maaharimise jumalale, Freyle, metssiga, et kindlustada hea ja rikkalik viljasaak tuleval aastal. Talvise Pööripäeva pidustuste roaks saigi selle sama ohverdatud sea liha. Sellest tavast on pärit tänapäeva Skandinaavia traditsiooniline jõulusink ja ka meile läbi sajandite tuttav jõulupraad. Antud pidustuse käigus saate ka Teie jahtida ja „ohverdada“ varem valmistatud ja meisterdatud metssea, et asutuse tulevana aasta oleks viljakas ja edukas. Viime läbi vahva mängu jahist ja ohverdusest järgides vanu tavasid.

Päikeserattas: Talvise Pööripäeva pidustuste käigus süüdati põlema suur valmistatud „Päikeseratas“, mis veeretati seejärel mäest alla, et meelitada tagasi päike ja pikemad, valgemad päevad. Ühe teooria kohaselt ongi sellest alguse saanud jõulupärg. Nüüd on aeg ehitada valmis „Päikeseratas“ ja asuda täitma järgmist traditsiooni, et ka Teie päevad muutuksid valgemaks ja pikemaks. Selle jaoks valmistavad Teie ettevõtte töötajad päikeserattad, mis seejärel ühiselt süüdatakse ja mäest alla veeretatakse.

Ruunide valmistamine: Kaunistatud oksale nikerdati ruunimärgid ja paluti jumalatelt kaitset ebaõnne eest. Seda osa oksast hoiti alles, et ta kaitseks kodu tuleva aasta jooksul ning süüdati põlema järgmisel Yule tähistamisel. Kõik Pööripäevalised kaunistavad oksad ja nikerdavad sinna peale oma ruunimärgid.

Viikingite kuningas Ragnar Lothbrok: Nii olulist ja suurt Viikingite püha sobib juhtima ja läbi viima ainult tõsine ja tõeline Viikingite kuningas. Seega võtab teid juba saabudes vastu Ragnar Lothbrok isiklikult! Tervet Teie ettevõtte üritust korraldab ja vii läbi just tema. Ragnar oli legendaarne Viikingite kuningas, kellest on palju lugulaule, legende ja saagasid. Kuna paljude teiste Viikingite valitsejate teod on mõnes legendis kujutatud tema omadena, siis pole tegelikult päris kindel, kas Ragnar päriselt eksisteeris või on ta väljamõeldud kangelane.

Viikingite legendide pajatamine: Õhtujuht pajatab mõned legendid ja lood näiteks, kust on alguse saanud Ameerikas ja Inglismaal siiani traditsiooniline ja väga populaarne puuvõõrik ja teisigi põnevaid lugusid asjade ja kommete pärinemisest.

Personaalse lahenduse saamiseks palun võtke meiega julgelt ühendust!